Dofinansowanie dla MŚP (2021)

Jakie konkursy dla przedsiębiorców przewidziano w najbliższym czasie? W oczekiwaniu na ustalenie szczegółów nowego „rozdania” finansowego UE przedstawiamy Państwu informację o najbliższych konkursach (jeszcze z perspektywy finansowej 2014 – 2020).

Dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców z całej Polski przeznaczony jest konkurs realizowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach tzw. Szybkiej Ścieżki. Minimalna wartość kosztów kwalifikowanych w projekcie – 1 mln zł (w przypadku, gdy przedsiębiorca startuje samodzielnie), 2 mln zł – gdy przedsiębiorca startuje w ramach konsorcjum.

Również dla przedsiębiorców z całej Polski adresowany jest konkurs „Go to brand” realizowany przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Przedstawiciele MŚP mogą otrzymać do 85% wartości projektu związanego z ekspansją zagraniczną, ale nie więcej niż 455 650,00 zł. Wsparcie adresowane jest w związku z udziałem polskich przedsiębiorców w EXPO 2020 w Dubaju (wystawa przeniesiona z zeszłego roku na ten – powód? Covid-19).

Na szczeblu regionalnym na wsparcie mogą liczyć przedsiębiorcy z województwa łódzkiego – tu na dofinansowanie mogą liczyć projekty związane z wprowadzeniem nowych lub znacząco ulepszonych produktów lub usług.

W czerwcu ma natomiast ruszyć nabór wniosków w konkursie dla MŚP realizowanym w województwie dolnośląskim. Uwaga, ten konkurs będzie jednak dedykowany podmiotom posiadającym siedzibę / oddział na terenie Aglomeracji Wrocławskiej.

Zapraszamy do współpracy